Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Informacje administracyjne
Informacje administracyjne
5 VI 2009, 12:35:24 | Kategoria: Administracyjne
Drodzy użytkownicy,

Od dziś na Naszej stronie dostępna jest krótka ankieta dotycząca zamieszczonej ostatnio orientacyjnej prognozy pogody obejmującej tydzień kalendarzowy ( ZOBACZ). Podobnie jak w przypadku prognozy długoterminowej, mamy nadzieję uzyskać od Was informacje, które umożliwią nam udoskonalenie produktu w przyszłości.
Dotąd uzyskaliśmy sporo wypełnionych ankiet prognozy długoterminowej, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. W najbliższym czasie kształt, a szczególnie wygląd, prognozy długoterminowej zostaną udoskonalone, zgodnie z Waszymi sugestiami.
Często zwracaliście uwagę na brak informacji o prognozowanej temperaturze minimalnej powietrza, ciśnieniu atmosferycznym, kierunku i prędkości wiatru.
W związku z tym rozszerzyliśmy zakres czasowy map modelu GFS ( ZOBACZ) do 7 dni. Temperatura powietrza zaprezentowana na mapach z godziny 02:00 jest bardzo zbliżona do minimalnej temperatury powietrza przed wschodem słońca. Niemniej pragnąc dochować wszelkiej staranności i dbając o wysoką sprawdzalność Naszych prognoz, w NOWEJ prognozie długoterminowej pojawi się również temperatura minimalna powietrza na wysokości 2 m n.p.t.
W sezonie letnim zacznie się również ukazywać prognoza pogody na obszar Pobrzeży i Pojezierzy Południowobałtyckich, a więc produkt skierowany do wczasowiczów odpoczywających nad morzem oraz nad jeziorami.
Zamknęliśmy również ankietę dotyczącą Waszego wykształcenia. Wyniki publikujemy obok.
Jak widać, ponad połowa odwiedzających Nasz portal zadeklarowała wykształcenie wyższe, blisko 1/3 - średnie. Co dziesiąty odwiedzający, który wziął udział w ankiecie miał wykształcenie podstawowe, gimnazjalne. Najmniejszy odsetek stanowili natomiast użytkownicy z wykształceniem zawodowym. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w badaniu.
Redaktor: Wojtek
Meteopedia
radar używany do obserwacji opadów: ich położenia, intensywności, rodzaju i ruchu. Dane te są używane w prognozowaniu przyszłego położenia i intensywności opadów. Ogólna zasada działania radarów meteorologicznych, i ich budowa, są podobne jak innych rodzajów radarów, zaś parametry i sposób wykonywania pomiarów (długość fali, rozdzielczość, zasięg, strategia skanowania itd.) zostały dostosowane do pomiarów obiektów meteorologicznych.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne