Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Alarm: na Bałtyku 12 Bf to jest ponad 126 km/h. Wietrznie również na lądzie.
Alarm: na Bałtyku 12 Bf to jest ponad 126 km/h. Wietrznie również na lądzie.
9 I 2015, 14:13:00 | Kategoria: Pogoda w Polsce
Depesze ze stacji pogodowych w Polsce raportują o spadkach ciśnienia rzędu 10 hPa na 3 godziny, Tak jest przynajmniej w rejonie Wybrzeża, ale w np w Poznaniu zanotowano spadek 8 hPa a w Chojnicach 9 hPa. Dodatkowo w Świnoujściu obserwator zanotował burze. Wszystko przez głęboką rodzinę niżów które jeden po drugim wpadają w obszar południowej Skandynawii i Bałtyku. Ich aktywne fronty atmosferyczne przynoszą w zachodniej Polsce deszcz a na wschodzie deszcz ze śniegiem. Zarówno piątek jak i sobota będą stały pod znakiem właśnie takiej pogody w które jest dużo chmur i opady deszczu. Dopierow w niedziele na chwilę powinno się przejaśnić.



szron


By dokładniej stwierdzić co dzieje się w pogodzie warto zerknąć na mapę alarmów meteorologicznych, ta niemal całą zapaliła się na żółto. Wszystko przez prognozowany wiatr, który wg synoptyków Instytutu Meteorologii może w porywach dochodzić nawet 100 km/h. Wiatr będzie wiał z zachodniego i północno-zachodniego sektora. Najwyższą prędkość osiągał będzie w rejonie zachodniej Polski i Pomorza. Na Bałtyku bardzo silny sztorm, który zapewne spowoduje ograniczenia w żegludze. Średni wiatr bowiem przekraczał będzie 20 m/s, natomiast w porywach może on osiągać nawet 35m/s, co daje 126 km/h. Jest to już wiatr który kwalifikuje się na najwyższą 12 skalę Beauforta co daje olbrzymie fale. Powietrze jest pełne piany i bryzgów. Morze całkowicie białe pokryte bryzgami. Widzialność bardzo ograniczona. Największy wiatr wystąpi w niedzielę nad ranem.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Morska masa powietrza kształtuje się nad rozległymi obszarami oceanicznymi. Podstawową jej cechą jest znaczna wilgotność sięgająca nierzadko 100%. W związku z tym latem jest chłodniejsza niż masa kontynentalna, a cieplejsza w sezonie zimowym, w tej samej strefie szerokości geograficznej.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne