Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Aktualności
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o pogodzie wpisz swój e-mail.
Ankieta
Aktualności › Katastrofy ›

Największe katastrofy naturalne w 2016 roku cz.3.
Największe katastrofy naturalne w 2016 roku cz.3.
13 I 2017, 07:21:00 | Kategoria: Katastrofy
9. Pożary w Tennessee.
Pożary lasów wokół Gatlinburga w stanie Tennessee trwały do 28 listopada. Pożary doprowadziły do zamknięcia Parku Narodowego w górach Great Smoky Mountain oraz zmusiły tysiące ludzi do opuszczenia swoich domów. Żywioł, na tym objętym suszą obszarze, szybko się rozprzestrzeniał, dzięki porywistym wiatrom. Wiatry te przenosiły ogień na kolejne suche liście, ale również przewracały linie energetyczne, co również wywoływało nowe pożary. Żywioł spowodował śmierć 14 osób i zranił 134 osoby.
10. Trzęsienia w Indonezji.
W pierwszym tygodniu marca, trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 powstało około 800 km na południowy – zachód od Sumatry. Trzęsienie było silne, ale epicentrum wystąpiło wystarczająco daleko od wysp i nie wywołało znaczących zniszczeń. 7 grudnia inne trzęsienie ziemi wstrząsnęło indonezyjskimi wyspami. Płytkie trzęsienie o magnitudzie 6,5 miało swoje epicentrum 19 km na południowy – zachód od prowincji Aceh, co wywołało tam zniszczenia wielu budynków, śmierć około 100 osób i poważne zranienia około 136 osób. Kolejne trzęsienie ziemi, o magnitudzie 6,7 uderzyło 21 grudnia w Morze Banda oraz Timor Wschodni. Trzęsienie było odczuwalne nawet w Darwin, stolicy Terytorium Północnego w Australii. Naukowcy zakwalifikowali je jako trzęsienie o umiarkowanych wstrząsach z niskim prawdopodobieństwem wypadków i uszkodzeń.

Źródło: livescience.com
Meteopedia
Anomalie pogodowe powodowane przez ocieplenie wód powierzchniowych na tropikalnych obszarach Pacyfiku. Konsekwencje tego są jednak odczuwalne na całym globie. Zwykle oznacza to susze w Australii, Indonezji, na Filipinach, w północno-wschodniej Brazylii, Afryce i południowo-wschodniej części Azji.





Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne