Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prace hydrotechniczne spowodowały powódź w Indiach
Prace hydrotechniczne spowodowały powódź w Indiach
28 VII 2011, 12:40:00 | Kategoria: Hydrologia
Ponad 500 hektarów zalanych zasiewów i setki zniszczonych domów, to efekt powodzi do jakiej doprowadziło naruszenie grobli na rzece Kosi. Zniszczone zostały ogromne obszary na których uprawiano pola ryżowe. To dramatyczna sytuacja, gdyż region ten ma problemy z żywnością. Dla poszkodowanych mieszkańców powstały obozy pomocy.

Lokalni urzędnicy o wystąpienie powodzi obwiniają wykonawców, którzy zajmują się regulacją rzeki i odbudową jej brzegów. Mieli oni działać bez wymaganej zgody rządu, narzędzi i odpowiedniej wiedzy jak prowadzić tego typu prace. Rzeka ta bowiem jest dosyć silnie regulowana przez zapory, elektrownie, wały i systemy irygacyjne.

Koryta rzek w Południowej Azji wypełniają się teraz wodą, gdyż w tamtym obszarze panuje obecnie pora letniego monsunu, który przynosi obfite opady deszczu w wielu regionach Bangladeszu, Indii i Pakistanu. Region równin Bihar jest najbardziej narażonym na powódź obszarem Indii. W kraju tym z powodu powodzi ginie najwięcej osób na świcie nie wliczając Bangladeszu.
Redaktor: Dawid Szymczak
Meteopedia
Mgła radiacyjna - zawiesina drobnych kropelek wody w przyziemnej warstwie troposfery, powstała wskutek nocnego wypromieniowania ciepła.
Na skróty

prognoza pogody

pogoda w Polsce

pogoda na świecie

zdjęcia satelitarne

meteorologia

ostrzeżenie meteorologiczne

depesze

SYNOP

METAR

TAF

mapa pogody

klimat

meteopedia

Aura

pogoda aktualna

stan pogody

kalkulator meteorologiczny

prognoza sezonowa

klimat Polski

prawdopodobieństwo burz

burze

artykuły meteorologiczne

biuro prognoz

prognoza dla lotnictwa

prognoza długoterminowa
pogoda w miastach

zdjęcia meteorologiczne

galeria pogody

prognoza biometeorologiczna

prognozy specjalne